HUOLEHDITAAN ITSESTÄMME JA TOISISTAMME

12.3.2020

Ennaltaehkäisy seuran salilla ja sen ulkopuolella

Käsienpesu ja oikeanlainen yskiminen paras tapa suojautua koronalta ja muilta viruksilta. Muistakaa siis pestä kädet saippualla 20 sekunnin ajan aina ennen harjoituksia ja huolehtia hyvästä hygieniasta salilla sekä muualla. Salin pöydältä löytyy myös käsidesi jota voi käyttää esim. harjoitusten ohessa.Lue lisää ohjeita THL:n sivultaAjankohtaista koronaviruksesta

Huom. Flunssaisena tai kipeänä ei saa koskaan tulla harjoituksiin!

Kipeänä harjoittelu on terveydella vaarallista ja tartutat muita. Jos tunnet itsesi kipeäksi, jää kotiin! Jos mielesi tekee harjoitella kipeänäkin niin kotona voi aina tehdä mielikuvaharjoittelua. “Oppiminen tapahtuu aivoissa, ei lihaksissa” ;)

Katso video mielikuvaharjoittelusta