Poomsae maraton 28.11.2020

15.11.2020

Lauantaina 28.11.2020 on luvassa teema-vuorolla poomsae maraton. Harjoitus on pitkäkestoinen ja se ei tule olemaan helppo eli siihen kannattaa valmistautua hyvin sekä ottaa myös mukaan tankattavaa, esim. urheilujuomaa. Voit myös poomseilla sen matkan kuin itse tahdot joko alku- tai loppupäästä. Täysmatkana on liikesarjat Taegeuk 1-8, joita toistetaan järjestyksessä ensimmäisestä viimeiseen. "Vauhti tappaa, ei matka" sanonta toimii myös tähän harjoitukseen hyvin eikä sen jälkeen ei tarvitse miettiä tekniikka tulee sarjassa seuraavana, se lähtee selkärangasta. Harjoitus on avoin kaikille Iisalmen Taekwondon aikuisharrastajille.

Aika ja paikka: Seuran sali, la 28.11 klo 10:00 alkaen

Harjoituksen kesto: ei tiedossa, mutta useampi tunti kannattaa varata

Aihe: Taegeuk 1-8, pitkäkestoinen toisto- ja kestävyysharjoitus

Ohjaajat: Jari Kanninen & Kirsi Rautiainen