Syyskausi starttaa 31.8.2020

30.8.2020

Maanantaina 31.8. 2020 starttaa Iisalmen Taekwondon syyskausi. Harjoituskauden teemana on perustekniikka ja liikesarjat, joihin näin poikkeusaikana on hyvä hetki keskittyä. Käytetään siis tilaisuus hyödyksi ja parannetaan teknistä osaamistamme! Kauden teeman mukaisesti samalla käynnistyy instagramissa videosarja, jossa esitellään kahdeksan taekwondon värivyöliikesarjaa sekä näiden elementit. Seuraa seuran instagram-tiliä ja osallistu itsekin. Kuvaa liikesarja ulkona mielipaikassasi ja julkaise video hästägillä #ulukoilimapuumse

Seuran harjoitusajat ovat nähtävillä seuran nettisivuilla. Harjoituksissa jatkuu edelleen koronasuositukset, joten muistakaa että treeneihin tulo on ehdottomasti kielletty jos itsellä tai lähipiirissä on pieniäkään sairastumisen oireita.